Fuji Electric

Fuji Orta Gerilim Sürücüleri ile Yüksek Performans ve Enerji verimliliği

Katalog İndir

Kontek; Demir-Çelik, Çimento, Petro-kimya, Su vb. sektörlerindeki
Orta Gerilim Motorlar için yol verme sistemlerine dayalı tüm enerji verimliliği projelerinde Fuji Frenic4600FM6e‘yi öneriyor!

Dünya çapında bir IGBT hücre üreticisi olan Fuji Elektrik, OG Frekans konvertörlerinde; düşük giriş harmonik akımı, yüksek
verim, yüksek güç faktörü, yüksek güvenilirlik, sensörsüz vektör kontrolü ve kolay bakım
ilkelerini gözeterek sistemlerinizde yüksek performans ile enerji verimliliği sağlıyor!

Yüksek Verim ve Yüksek Güç Faktörü!

Fuji Frenic4600FM6e OG sürücüleri, multi-pals diyot redresör sistemi sayesinde konvensiyonel modellere göre önemli ölçüde azalan harmonik üretimi ile güç dağıtımını optimize eder. Giriş harmonik akımları azaldığından, giriş transformatörü primer sargısı kayıpları düşüktür ve bu sayede sisteminizde %97 (transformatör dahil) toplam verimlilik sağlanır! Çok seviyeli özel PWM kontrol sistemi sayesinde anahtarlama gibi doğal kayıplar azaltılarak %95’ten büyük güç faktörü elde edilmektedir.

Yüksek Güvenilirlik ve Kolay Bakım!

Yedekli By-Pass Kontrol Teknolojisi ve çoklu seviye arıza alarmı fonksiyonları ile yüksek güvenilirlik ve sistem sürekliliği sağlanır. Yüksek hassasiyet ve hızlı tepki için yüksek kaliteli 32-bit motor kontrol ünitesi (MCU) kullanılmaktadır. Asenkron ve senkron motorlara göre adapte edilmiş gelişmiş sensörsüz vektör kontrol teknolojisi sayesinde, yüksek hassasiyetli start alma torku, hızlı tepki dinamiği ve yüksek yük kapasitesi elde edilir. Kolay değiştirilebilir hücre yapısı ile MTBF (ortalama onarım) süresi düşüktür otomatik cell by-pass ve manuel by-pass opsiyonları ile kolay bakım imkanı ve sistem sürekliliği sağlanır!

Özellikler

1

Güç Kaynağı Tarafından Harmonik Akımın Önemli Ölçüde Azaltılması

Harmonikleri bastırmak için multi-pals diyot doğrultucu sistemi (18-54 pals) kullanılmaktadır. Geleneksel yöntemlere göre daha az harmonik üreten ve harmonik duzeyi IEEE-519 (1992) de belirtilen seviyelerden oldukça az olan bir frekans kovertörüdür.

2

Yüksek Verim:
Yaklaşık 97% Toplam Verim

Çıkış trafosu kullanılmadığı için bu trafodan kaynaklanabilecek tüm doğal kayıplarda ortadan kalkmış olur. Tescillli çok seviyeli PWM (Darbe Genişlik Modülasyonu) kontrol sistemimizin kullanılması anahtarlama kayıplarını azaltmaktadır. Giriş harmonik akımları azaltılmış olduğundan giriş trafosu primer sargılarında daha az kayıp olur.

3

Yüksek Güç Faktörü:
%95’ten Büyük Kaynak Güç Faktörü

Multi-palls tam doğrultucunun kullanılması, güç kaynağı tarafındaki güç faktörünü arttırarak yüksek güç faktöründe çalışmayı mümkün kılmaktadır. Giriş güç faktörünün iyileştirmek içn DC reaktör veya kapasitör kullanılmasına gerek yoktur. Motorlar için daha düşük kapasitede inverter kullanımı yeterli olur.

4

Yüksek Güvenilirlik

Yüksek hassasiyetli sensörsüz vektör kontrol fonksiyonları tüm hız aralığındaki yük değişimleri sırasında kararlı çalışmayı sağlar.
Çok yüksek güvenilirlik sağlamak için dünya markası olan Fuji’nin IGBT (İzole Edilmiş Kapılı, İki Kutuplu Transistör) hücreleri, yedekli bypass ko teknolojisi ve çok seviyeli arıza alarm fonksiyonları kullanılmaktadır. Hızlı tepki ve yüksek doğruluk için kontrol kartlarında 32-bit motor kontrol MCU (microdenetleyici)’si kullanılmaktadır.

5

Vektör Kontrolü

Asenkron ve senkron motorlar için geliştirilmiş vektör kontrol teknolojisi kullanılmaktadır. Yüksek hassasiyetli vektör kontrolü aynı zamanda iyi bir başlangıç torku, hızlı tepki, değişken ve yüksek yük kapasitesi sağlar.

6

Kolay Bakım

FRN46000 Hava soğutmalı bir invetör olup su soğutmalı invertörler gibi sürekli bakım gerektirmez.
Başlatma ve durdurma işlemleri, parametre ayarı, hata görüntüleme ve veri izleme, basitleştirilmiş giriş işlevlerine sahip bir dokunmatik panel üzerinden kolayca gerçekleştirilmektedir.
Teme otomatik ayarlama fonksiyonu ile test ayarlamaları daha kolay yapılır.
Arıza teşhisi kolaylıkla yapılmaktadır.
Girişte kuru tip trafo kullanıldığından mümkün olduğunca az bakım gerekir.

Kullanıldığı Sektörler

Çimento

Fanlar, Fırınlar, Separatotörler, Kepçeli elevatörler

Kimyasallar

Granulatörler, Kompresörler, Fan ve pompalar

Su Arıtma

Su tesisi

Demir ÇElik

Fanlar, İndüksiyon fanları, Toz toplayıcılar, Soğutma suyu pompaları

Güç Üretimi

Turbo soğutucular, Banbury karıştırıcılar, Bilyalı öğütücüler

DİĞER ENDÜSTRİLER

Turbo soğutucular, Banbury karıştırıcılar, Bilyalı öğütücüler