GÜNEŞ ENERJİSİ SANTRALLERİ (GES) İÇİN UZAKTAN İZLEME ÇÖZÜMÜ; SOLARİFY!

İklim değişikliğinin etkisini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz bu günlerde, yenilebilir enerjinin önemi ve değeri de aynı oranda artmakta. Bu bağlamda, yenilenebilir enerji kaynaklarından enerji elde ederken önem verilmesi gereken bir diğer konu ise sistemin verimli çalışıyor olmasıdır.

Güneş enerjisi santrallerinde enerji verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için yürütülen Ar-Ge faaliyetleri sonucunda ortaya çıkan Solarify, [IEC 61724-1:2017]  https://webstore.iec.ch/publication/33622 standardına uygun şekilde verilerinizi kaydederken, yapay zeka algoritması ile santralinizi belli bir süre izliyor ve "Güneş enerjisi santralim üretmesi gereken enerjiyi üretebiliyor mu?" gibi soruların cevaplarını size sunuyor. Aynı zamanda, iş emri yönetimi sayfası sayesinde santralde yürütülen operasyon & bakım işlemlerini tek sayfa üzerinden yönetebilmenizi, rapor sistemi sayesinde ise tamamlanan operasyonların analizini yapmanızı ve operasyon & bakım sözleşmelerinde yer alan “emre amadelik” oranını da takip edebilmenizi sağlıyor. Bu özelliklerin yanında, aylık akıllı raporlama, yedek parça yönetimi, analizler ve sahadaki her cihaz için kendi belirleyebileceğiniz kurallar ile alarm oluşturmak gibi birçok hizmeti de bünyesinde barındırıyor. Web uygulamasının yanı sıra Android ve iOS uygulamaları da bulunan bu sistem 7/24 santralinizden haberdar olabilmenizi sağlıyor.

Bir GES uzaktan izleme sisteminin ötesinde olan Solarify, kendi donanımına da sahip. Sektörde kullanılan ABB, Kaco, SMA, Fronius, GoodWe, Huawei, Delta, Kostal, LTi, Sungrow, Refusol gibi majör inverter markalarıyla uyumlu çalışan Solarify veri kaydedicisi, santralinizde internet bağlantınız kopsa bile verilerinizi kaydetmeye devam eder, internet bağlantısı geri geldiğinde eksik verileriniz tamamlanır. Bunlarla birlikte tak & çalıştır özelliğine sahip Solarify veri kaydedicisi hızlı ve kolay kurulum imkanı da sunar.

Solarify; yapay zeka tabanlı performans analiz ve iş yönetim platformu!