Ürün Listesi

Emotron M20 Serisi

"İstenmeyen Duruşlara ve oluşabilecek hadarlara Karşı Prosesinizi Korur"
Emotron M20 şaft güç monitörü, hem para hem de zamandan kazanmanıza yardımcı olur. Pompa ve diğer uygulamalarınızı hasar ve verimsiz çalışmaya karşı korur.Erken uyarılar, kullanıcıya hasar oluşmadan önce, önleyici tedbirler almanıza olanak verir.
Eşsiz koruma özelliği sayesinde, motoru bir sensör gibi kullanarak şaft gücünü, motor kayıplarını dikkate alarak ölçer . Sonuç olarak bakım ve kurulum maliyetlerinin azalması, mekanik aksamların ömrünün uzaması ve güvenilirliğin artması ile sistem optimize edilmiş olur.
 • Eşsiz şaft gücü izleme
  Emotron M20 motor şaft gücünü çok hassas hesaplayan dolayısı ile izleyen eşsiz fonksiyona sahiptir. Şaft gücü motor giriş gücü ölçümleri kullanılarak hesaplanır. Bu hesaplanan güce gerçek güç de denir. Eşsiz ve hassas bir prensip kullanarak motor kayıplarının çıkarılması ile elde edilir. Şaft gücü ister “kW”, ister ”Hp” olarak veya nominal gücün yüzdesel gösterimi olarak monitörün ekranında görülür.
  Sonuç olarak; tüm yük aralığında hassas ve lineer motor yük değerleri elde edilir. Lineer olmayan alternatif metotlara karşı daha güvenilir bir kontrol-koruma sağlanır.
  Örneğin; akım ölçümü sadece ağır motor yüklerindeki yük değişikliklerini yakalayabilir. Giriş gücü lineer bir eğri izler fakat motor kayıpları göz ardı edilir.
 • Pompa eğrisi ile uyum
  Bir pompa aşırı veya düşük yük durumları oluştuğunda, çalışma eğrisinin dışında çalışırsa kuru çalışır veya kavitasyon oluşur. Bu motor yükünde ve şaft gücünde değişikliklere yol açar. M20 yük değişikliklerini anında tespit ederek uyarı veya duruş sinyalleri gönderir, hasar ve istenmeyen duruşlar oluşmadan önce pompayı korur. Maksimum ve minimum seviyeler uygulamanın gereksinimlerine göre kolaylıkla ayarlanabilir pompa eğrisi ile direk olarak bağlantılı olduğu için diğer ölçüm tekniklerinden farklı olarak hesaplanan motor şaft gücü doğrudan otomasyon sisteminde ve diğer hesaplarda kullanılabilir.
 • Motoru sensör gibi kullanır
  Emotron M20 motoru kendi sensörü gibi kullanır. M20 motor elektrik kontrol paneline veya panoya monte edilir. Bu en kısa kablolama ve kurulum maliyeti sağlar. Herhangi harici cihaz, sensör veya ekstra kablo ihtiyacına gerek olmadan yük korunur. Operasyonel durum sürekli olarak ölçülür ve monitör, eğer motor önceden belirlenen seviyelerde çalışıyor ise uyarı veya duruş sinyalleri gönderir.
 • Üç saniyede ayarlarınızı yapın
  Uygulamanızın gerektirdiği uyarı ve duruş seviyelerini kolaylıkla ayarlayabilirsiniz. M20 "auto tune" özelliği ile dört koruma set noktası tek bir tuşa basarak yalnızca 3 saniyede ayarlanabilir. Normal çalışma sırasında auto set tuşuna basılarak uyarı ve stop seviyeleri gerçek motor yük ölçümlerine göre otomatik olarak hesaplanır.
Boyutlar (GenişlikxYükseklikxDerinlik) (mm.) 45x90x115 mm
Güç Aralığı 0-745 Kw
Şebeke gerilimi 1x100-240 VAC, 3x100-240 VAC, 3x380-500 VAC or 3x525-690 VAC
Şebeke frekansı 50 or 60 Hz
Analog Çıkış 1 adet
Dijital Giriş 1 adet
Röle Çıkışı 2 adet NO
Koruma Sınıfı IP20
 • Genel olarak pompalar (Santrifüj Pompalar, Manyetik pompalar, Dişli pompalar)
 • Mikserler
 • Sıyırıcılar
 • Kırıcı, konveyör sistemleri v.b